CUBE Profit Duo Solution · Bateriové úložiště pro průmysl a komerční využití
DUO: Dva bateriová úložiště na jednom síťovém konektoru
Vaše připojení k síti může vydělat peníze.
Vaše společnost využívá pouze část svého síťového připojení? DUO nabízí dva bateriové systémy: jeden snižuje vaše náklady na elektřinu, druhý vydělává na volné kapacitě na trhu s elektřinou. K nákupu nebo uzavření Contracting bez nutnosti větších úprav v síti.
Na první pohled · Kalkulační příklad v oblasti Contracting
110.649 €
pro vás ročně
0 €
Vlastní investice, financuje CUBE
1,18 milionu €
pro vás po dobu delší než 12 let
Průběžný příklad, první provozní rok: 2.500 kW připojení k síti, z toho 1.500 kW pro provoz, dvě baterie o výkonu 1.000 kW a 2.000 kWh. Podrobnosti o účtu naleznete níže při nákupu nebo Contracting smlouvy.
CUBE Profit Duo řešení
Co je DUO?
DUO, CUBE Profit Duo Solution od společnosti CUBE CONCEPTS, je model s dvěma oddělenými bateriovými zásobníky připojenými k síti. Baterie 1 (BTM, za čidlem) snižuje provozní náklady vašeho provozu. Baterie 2 (FTM, před čidlem) generuje příjmy na trhu s elektřinou díky volné kapacitě připojení. DUO je k dispozici v nákupním i Contracting modelech.
Vaše síťové připojení je navrženo pro maximální výkon, který vaše firma může přijímat. V každodenním provozu vaše firma většinou využije pouze část tohoto výkonu, zbytek zůstává nevyužitým.
DUO rozděluje váš síťový přívod do dvou pevných částí. Až do dohodnuté horní hranice patří k vašemu podnikání. Zde pracuje baterie 1 za čidlem: Kupuje elektřinu, když je levná, snižuje výkyvy spotřeby a ukládá solární energii. To snižuje vaše náklady na elektřinu.
Výkon nad horní hranicí je trvale volný. Zde pracuje baterie 2 před měřičem: poskytuje regulační energii do elektrické sítě a zároveň generuje elektřinu. To vám přináší dodatečné příjmy.
Proč dvě baterie?
Nejprve baterie 1 uvolní výkon pro baterii 2. Zaznamenává nejvyšší případy zatížení, aby vaše provozování zůstalo v rámci maximálního limitu. Pouze tak je výkon kdykoli připraven k dodání do elektrické sítě.
Systém řízení energie průběžně měří napětí na síťovém konektoru a řídí obě baterie. Nic z toho nebrání druhému, a vaše provozovna má vždy přednost.
Síťové připojení
Používáte připojení, které již máte
Dva baterie
Baterie 1 pro váš provoz, baterie 2 pro trh s elektřinou
Dva výnosy
Nižší náklady na elektřinu a dodatečné příjmy z trhu
Nákup nebo Contracting
Vy investujete sami nebo společnost CUBE investuje za vás
Pro koho je DUO?
DUO se hodí pro vaše umístění, pokud
✓ Jste průmyslovým nebo obchodním podnikem s připojením k stálému napětí
✓ Vaše síťové připojení není v každodenním provozu plně zatíženo
✓ Lastové poplatky a tarify za elektřinu tvoří významnou část vašich nákladů na elektřinu
✓ Na vašem pozemku je místo pro dva bateriové systémy v blízkosti přípoje na síť.
✓ Chcete využít výhody bez vlastního kapitálu nebo investovat sami
✓ Chcete se připravit na nové poplatky za přepravu elektřiny po roce 2029 podle AgNes
DUO je systém velkého úložiště pro průmysl a komerční využití. Zjistíte, zda je vhodný pro váš podnik, podle toho, jaké jsou vaše potřeby. bezplatná analýza potenciálu s vaším vozidlem. Přehled o Bateriové systémy pro průmysl a komerční využití naleznete zde.
Takto funguje DUO
Takto DUO rozděluje váš síťový přívod.
Průběžný příklad: 2.500 kW síťového napájení, z toho 1.500 kW jako horní limit pro váš provoz. Zbylých 1.000 kW je k dispozici trvale pro baterii 2.
VAŠE SÍŤ
2500 kW
zůstává takový, jaký je
1500 kW
pro váš podnik
→
Baterie 1 · BTM
Za účtem: kupujte levně, snižujte ceny
→
Snižuje vaše náklady na elektřinu
50.649 € ročně pro vás
1 000 kW
dnes nepoužito
→
Baterie 2 · FTM
Před čarou: regulérní energetika a obchodování s elektřinou
→
Získává peníze na trhu s elektřinou
60.000 € ročně pro vás
Vaše podnikání má vždy přednost. Systém energetického managementu a měřicí přístroj pro měření výkonu průběžně měří napětí na síťovém připojení. Spojují provozní zatížení a baterii 1 pod dohodnutou horní hranicí, v tomto případě 1500 kW. Baterie 2 pracuje pouze při výkonu nad touto hranicí.
Baterie 1 · za čidlem
Baterie 1 snižuje vaše náklady na elektřinu.
Hřídel 1
Levnější nákupy
Baterie se nabíjí v příznivých hodinách na spotovém trhu a nahrazuje drahé připojení k síti. Rozdíl v cenách je váš zisk.
Hřídel 2
Omezování konců proudění
V období vysoké spotřeby baterie vybitá a její maximální kapacita klesá; mimo tuto dobu se baterie nabíjí až do maximální kapacity. Díky tomu klesají náklady na výkon.
Závěrečný tah 3
Používat vlastní solární energii
S fotovoltaickou instalací baterie ukládá solární energii, která by jinak byla přiváděna z veřejných sítí. Bez této instalace by tato záležitost byla eliminována.
Baterie 2 · před čidlem
Batérie 2 vydělávají na trhu s elektřinou.
Volně držená baterie 2 je uváděna na trh prostřednictvím specializovaných obchodních partnerů. Výnosy přispívají k úsporám baterie 1.
Markt 1
Výkon pro stabilitu sítě: FCR s cenou za výkon, aFRR a mFRR s cenou za výkon a práci.
Trh 2
Momentální rezerva
Stabilizace v rozsahu několika milisekund, trh provozovatelů přenosových sítí.
Trh 3
Obchodování s elektřinou
Day-Ahead a Intraday: cenové rozdíly v průběhu dne, obchodované prostřednictvím partnerů, jako jsou enspired a Second Foundation.
Výpočetní model: 275.000 € tržeb MW v prvním provozním roce v rozmezí 244.000 až 319.000 € MW. Výběr obchodního partnera probíhá pro každý projekt zvlášť. Připojení po potvrzení ze strany provozovatele sítě.
Nákup nebo Contracting
Vy rozhodujete, kdo investuje.
Stejná investice, stejné výnosy. V Nákup Získáváte plný výnos z svého kapitálu. Contracting investuje a provozuje společnost CUBE, obdržíte 25 % z čistého zisku bez investice kapitálu. Jak se kombinují náklady a výnosy, ukazuje Náklady a návratnost investic do bateriových úložišť.
| Nákup | Contracting | |
|---|---|---|
| Vaše investice | 1.040.000 € | 0 € |
| Pro vás ročně | 442.596 € | 110.649 € |
| z toho baterie 1 · baterie 2 | 202.596 € · 240.000 € | 50.649 € · 60.000 € |
| Amortizace baterie 1 · baterie 2 | 2,6 · 2,1 roky | neplatný |
| Pro vás starší než 12 let | 3,69 mil. € po investici | 1,18 milionu € |
| Tržní riziko a provoz | u vás | v CUBE, s možností nákupu |
Příklad výpočtu, první provozní rok: 2.500 kW připojení k síti, z toho 1.500 kW pro provoz, dvě baterie o výkonu 1.000 kW a kapacitě 2.000 kWh, životnost 12 let. Baterie 1: 215.596 € úspory minus 13.000 € provozní náklady. Baterie 2: 275.000 € tržby (předpoklad v rozmezí 244.000 až 319.000 € na MW) minus 35.000 € provozní náklady. Suma po dobu 12 let s degradací. Připojení po schválení provozovatelem. Vypočítáváme je podle vašeho odběrného profilu. Bez záruky.
Proč právě teď
Od roku 2029 se počítá objednaná kapacita. Dva termíny končí v roce 2027.
AgNes od roku 2029
Podle návrhu předepsaného Agenturou pro národní sítě se poplatek za poskytnuté služby ruší. Obchodníci si každoročně objednávají kapacitu; cena za její poskytnutí činí 200 až 350 % ceny práce.
§ 19 končí
Typizace a kapacitní zatížení končí v roce 2028. Přechod do roku 2031 bude platit pouze pro stávající zařízení, přičemž typizace bude u zařízení s výkonem přes 10 GWh v roce.
§ 118 pro baterii 2
Až 20 let bez poplatků za síťový tok, pokud je vrácen zpět. Objednávka je závazná do 1.1.2027, potvrzení do 31.3.2027, uvedení do provozu do 4.8.2029.
Síťové přípoje jsou omezené
Rozšíření trvá roky. DUO využívá připojení, které máte již dnes.
Zdroje: Agentura Bundesnetzagentur, návrh nařízení AgNes (GBK-25-01-1#3) ze dne 6.8.2026 · § 118 odst. 6 EnWG · § 19 odst. 2 StromNEV · předběžné údaje, možné změny v postupu · k dispozici od 11.10.2026
Jeho implementace
Obě baterie jsou kompletně připravené k použití od jednoho dodavatele.
01
Začátek projektu
1. měsíc
Konektor, připojení k síti a umístění obou baterií
02
Koncept
1. až 2. měsíc
Konstrukce obou baterií, horní hranice a ekonomičnost
03
Technické oddělení
Měsíc 2–3
Koncept zabezpečení, řízení energie a měření, kompatibilita s sítí
04
Plánování
Měsíc 2–5
Výběr a výběr dodavatele, udělení povolení
05
Budova
Měsíc 5–8
Koordinace, stavební kontrola, certifikace
06
Zapnutí
Měsíc 7–9
Síťové připojení, řízení, zahájení prodeje
Proces je orientační a závisí na provozovateli sítě a povolení. Projektový marketing je součástí smlouvy o službách: stavební deník, tisková zpráva, fotografie a videa, slavnostní otevření s tiskem.
Reference
Vybrán jako energetický partner.
Magna · Valeo · Tenneco · ITW · voestalpine
150+
realizované fotovoltaické projekty po celém světě
400+ MWh
Speicher v realizaci, v Německu a v České republice
Časté dotazy k produktu DUO
To, co nyní žádáte, již bylo předem zodpovězeno.
Co je DUO?
Jaký je rozdíl mezi BTM a FTM?
Pro koho se vyplatí DUO?
Co přináší DUO v roce 2019?
Kdo řídí obě baterie?
Koupě nebo Contracting: Jaký je rozdíl?
Co se změní od roku 2029 s AgNes?
Potřebuji vlastní fotovoltaickou elektrárnu?
Co když se tržby sníží?
Co je s protipožární ochranou?
Další témata
Stánek 11/2026 · CUBE CONCEPTS GmbH, Kaarst · Čísla: Průběžný výpočet s prvním provozním rokem, výnosy baterie 2 jako odhad v rozmezí 244 000 až 319 000 € za MW · Regulátor: Bundesnetzagentur, návrh nařízení AgNes ze dne 6.8.2026, § 118 odst. 6 EnWG, § 19 odst. 2 StromNEV
Váš další krok
Odeslat žádost – bezplatná analýza potenciálu.
1
Odeslat poslední příspěvek
Stačí poslední faktura, účet za elektřinu a smlouva o připojení k síti
2
Řadíme se k DUO
Konstrukce obou baterií pro váš konkrétní případ použití, nákup a Contracting cen
3
Vaše nabídka
Se všemi čísly, termíny a krokem v čase pro váš projekt